Mořská sůl je jeden z nejznámějších minerálů na celé planetě a nenajde se snad jediná domácnost, kde by se nevyskytovala alespoň v kuchyni, i když tam může být sůl kamenná, která nepochází přímo z moře. Mořská sůl se ovšem stala velmi oblíbenou surovinou nejen pro přípravu pokrmů, ale i pro koupele. Lidé využívají slanou vodu ke vstřebávání minerálních iontů skrze pokožku do organismu a tento způsob relaxace a osvěžující koupele lze také považovat za léčivý.
K tomu, abyste mohli docílit shodné koncentrace soli, jaká se vyskytuje v mořích a oceánech, však potřebujete vodu ale opravdu pořádně osolit. Nebude vám k tomu stačit obyčejná slánka, ani pytlík soli, ale v případě zahradního bazénu o rozměrech 7 x 3 metry a hloubce vody 1 metr budete potřebovat přibližně 850 kilogramů soli. Toto si zřejmě každý z vás rozmyslí, nechat si přivézt celý kamion soli a vysypat ji do bazénu jen proto, abychom měli pocit, že se koupeme v moři. Přesto má ale sůl v bazénu svůj význam.
Solinátor – mořská sůl nachází uplatnění tam, kde ji možná někteří lidé ani nečekají – při dezinfekci bazénové vody. Vystřídá tím chlorové tablety chlornanu sodného, který někteří lidé špatně snáší a odmítají tímto způsobem dezinfikovat vodu v nádrži na koupání. Uvádí se, že chlór uvolněný ze solinátoru v podobě chlorových iontů z rozkladu mořské soli není tak agresivní vůči pokožce a sliznicím, a koupání v takto ošetřené vodě je bezpečnější a příjemnější.
Ať už použijete mořskou sůl k čemukoli, její výhodou je to, že je to čistě přírodní záležitost, a že je sama o sobě netoxická a zdraví neškodná. Pokud by vaše děti nebo domácí zvířata objevila chlorové tablety chlornanu sodného, mohlo by tu dojít k vážným zdravotním problémům a k poškození zdraví, ale pokud objeví mořskou sůl, a ochutnají ji, nestane se vůbec nic.